خیارشور آماده فروش سال 97

عرضه انواع خیار شورمحلی آن هم از نوع مرغوب هر کسی را مشتاق می کند که به فکر خرید آن باشد. خیارشور های محلی تولید شده عمدتا از سایز نول تهیه میشوند.

یک خیارشور مرغوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

خیارشور مرغوب نشانه هایی دارد که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

مرغوییت خیارشور تهیه شده به وابسه به ۳ عامل مهم است.

۱-مهارت تولید کننده: شاید بتوان گفت اصلی ترین عامل در تولید یک محصول با کیفیت آن هم از نوع خیارشور نول مهارت تولید کننده است. مخصوصا در کارگاهها و کارخانه های بزرگ خیارشور نبود مهارت کافی توسز تولید کننده یا مسئول فنی کارخانه میتواند ضررهای جبران ناپذیری بر دوش تولید کنند بگذارد

۲- استفاده از مواد اولیه مناسب: درسترسی به خیار سبز مناسب جهت تولید خیارشور نقش بسزایی در خروجی یک محصول دارد. امروزه خیارشور در مناطق مختلف کشور تهیه میشوند ولی بسته به اب وهوا و منطقه کشت کیفیت خیارشور بسیار متفاوت است. قرض مثال خیارسبز مناطقی همچون بروجرد بیشتر مناسب تازه خوری بود تا تهیه خیارشور وتولید کنندگان این مناطق به جهت بالا بردن کیفیت خیارشور تولیدی مجبور هستند درصد نمک حیارشور را بالا ببرند که همین امر موجب کاهش کیفیت و درجه سلامت خیارشور میشود. یا استفاده از سبزیجاتی همچون شوید، تلخون و سیر و فلفل نیز سبت بالا بردن عطر و طعم خیارشور میشود.

۳- محیط نگهداری: محل نگهداری خیارشور نیز تاثیر مستقیمی بر بالا رفتن کیفیت و ماندگاری خیارشور دارد به گونه ای گرم بودن محیط نگهداری خیارشور سبب کاهش ماندگاری و بالا رفتن درصد خرابی خیارشور میشود.

شاخص های که میتوان با آن کیفیت خیارشور را سنجید عبارتند از: تردی خیارشور، سایز مناسب، یکدست بودن خیارشور، عدم پوکیدگی و نرم نبودن خیارشور

موارد ذکر شده در تهیه خیارشور از طریق کارگاههای محلی بسیار حائز اهمیت است. البته بسیار از کارگاه علیرغم نداشتن مجوز های قانونی به دلیل داشتن تجربه بالا و دسترسی به مواد اولیه مناسب و مرغوب محصولاتی قابل رقابت با برند های معتبر نیز تولید میکنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید