کارخانه های متعدد مواد غذایی در استان فارس و بخصوص در شیراز همراه با سایر مواد غذایی تولید و فروش خیارشور را حوزه فعالیت خود قرار داده اند. تولید صنعتی انواع خیارشور شیشه ای و حلب های ۸ کیلویی بخش عمده تولیدات کارخانه را به خود اختصاص داده که مجموعه تولیدی-بازرگانی سی پرک نیز انواع خیارشور حلب و شیشه را در سایز های مختلف عرضه می کند.

تولید و فروش خیارشور

آشنایی با روش تولید و فروش خیارشور در آمریکا

عادت به نگهداری خیار برای فصول سرد سال به سال های بسیار دور برمی گرد که در طول زمان دنبال شده و با تکنولوژی تکامل یافته است. ترشیجات امروزه بسیار محبوب هستند و برآورد شده است که هر ساله در ایالات متحده بیش از ۲٫۵ میلیارد پوند مصرف می شود.

خیارشور از خیار تولید است که در  آن ازسرکه، نمک و احتمالا برخی ادویه جات خوشمزه فلفل و گیشنیز استفاده شده وبا سایر مواد تشکیل دهنده مانند شکر، آسپارتام یا ساکارین نگهداری می شود. سپس آنها را گونه ای در محلول اسیدی که شامل باکتری های طبیعی است، تخمیر می کنند. از لحاظ فنی، انواع غذاها را می توان ترشی کرد (به عنوان مثال، فلفل، هویج، گل کلم، حتی گوشت و ماهی)، اما کلمه “ترشی” یا PICKLE به خیار ترشی اشاره دارد.

چگونه ترشی خیارشور در آمریکا تولید می شود؟

سه نوع ترشی بر اساس تولید آنها وجود دارد:

تولید و فروش خیارشور

  1. ترشیجات یخ زده زمانی ایجاد می شود که خیار تازه در یک مایع ترشی غوطه ور شده و در طول فرایند تخمیر نگهداری می شود. این نوع از  خیارشور در خانه و مغازه های در یخچال یا فریز نگهداری می شوند. و تا زمانی سفتی بافت خود را از دست ندهند قابل استفاده هستند.
  2. ترشی فرآوری شده برای ۱-۳ ماه در مخازن بزرگ پر از محلول نمک تخمیر می شود. پس از تخمیر، آنها را در ظروفی با چاشنی اضافی قرار داده می شود. آنها معمولا یک رنگ سبز تیره و تیره دارند. این نوع خیارشور در ایران به خیارشور نمکی یا تخمیری معروف است که در بسته بندی دبه ای، پت و تک نفره عرضه می شود.
  3. ترشی تازه در سرکه و ادویه ها غوطه ور می شود و در قالب ها یا بسته هایی قرار می گیرند که سپس آب بندی می شوند. این ترشی ها با گرمازدگی یا پاستوریزه می شوند، که باعث می شود به مدت طولانی از فاسد شدن محافطت شوند. این روش نیز برای تولید خیارشور های شیشه ای و حلب در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

 

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *