عرضه ترشیجات
خانه / خیارشور بسته بندی / خیارشور شیشه ای / روش تهیه خیارشور کارخانه ای شیشه ای

روش تهیه خیارشور کارخانه ای شیشه ای

تهیه خیارشور با روشهای مختلفی انجام می شود مسلما تولید خیارشور در کارخانه ها متفاوت از روش تهیه ی خانگی است. در ادامه مطلب می تونید تهیه خیارشور شیشه ای رو یاد بگیرید.
یکی از اصلی ترین و آشناترین مشکلاتی که تولید کنندگان محلی و خانگی خیارشور با آن درگیر هستند نرم شدن خیارشور و کپک زدن خیارشور است. دلیل اصلی این دو مورد یکی عدم رعایت غلظت مواد به کار رفته در خیارشور هست و دلیل دوم پاستوریزه نشدن محلول و ظرف خیارشور است. ساده ترین راه برای پاستوریزه کردن محصولاتی مانند خیارشور استفاده از حرارت است. برای این منظور شیشه ها را پس از شستن در قابلمه پر آب گذاشته و می گذارید چند دقیقه بجوشد. سپس محلول شش تا هشت درصد نمک و یک درصد سرکه را چند دقیقه جوشانده و می گذارید تا سرد شود.حالا شیشه های خشک شده را از خیارشور قلمی، سیر، فلفل، ترخون و شوید پر کرده و از محلول ولرم آماده شده داخلش بریزید تا کامل پر شود. سپس درب شیشه ها را محکم ببندید و به صورت وارونه داخل قابلمه ای که تا نیمه پر از آب سرد کرده اید قرار بدهید. کافیست فقط آب درون قابلمه چند جوش بزند و سپس شیشه های حاوی خیارشور را از آب خارج کرده و در یک مکان تاریک قرار می دهید. بعد از دو هفته خیارشور آماده میل کردن می باشد و می توانید از آن استفاده کنید.


تهیه خیارشور کارخانه ای

خیارشورهای کارخانه ای در ظروف مناسبی مانند شیشه هایی با اندازه های متناسب و کوچک و بزرگ بسته بندی می شوند و کارخانه های تولیدی این محصول می توانند انواع خیارشور را در شیشه بسته بندی کنند و به فروش برسانند. مزیت بسته بندی هایی در ظروفی مانند خیارشور سبک بودن بسته بندی و نگهداری راحت تر این محصول در یخچال می باشد. بهتر است پس از باز کردن درب خیارشور و استفاده از آن دقت کنید که محلول روی خیارشور را به طور کامل بگیرد تا کپک نزند.

خیارشور شیشه ای

شیشه های مختلف و دبه های مختلف برای نگهداری خیارشور متنوع می باشند و انواع بسته بندی ها مانند وکیوم و یا بسته بندی هایی نظیر شیشه های گوناگون در نظر گرفته می شود و شیشه های کوچک در حجم های مناسب فروخته می شوند و فروش خیارشورهای شیشه ای این فایده را برای مصرف کننده دارد که می تواند در هنگام خرید مقادیر سبزیجات و انواعی را که رد آن استفاده شده و حتی اندازه خیارهای استفاده شده را ببیند. خیارشور شیشه ای دارای قیمتی مناسب است البته در برندهای گوناگون و بسته بندی های مختلف می تواند متفاوت عرضه شود.
منبع: ترشی و مربا ایران

جهت مشاوره و خرید محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهریان یسار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09187048053
آدرس کانال: iranpickles@
آدرس کانال: siparakspices@
سایت تخصصی ترشی: www.torshiha.ir
پست الکترونیکی: cherrysell.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت تمام شده یک شیشه خیارشور چقدر؟

قیمت یک شیشه خیارشور بستگی به عوامل مختلفی دارد. این قیمت وابسته به خط تولید …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام